Serum z retinolom in njegove prednosti
Ne glede na to, ali boste serum z retinolom uporabili prvič ali pa že dolgo uživate njegove prednosti, je čas, da spoznate njegove prave lastnosti. Odkrijte resnice in mite, povezane z retinolom, ter se naučite, kako zmanjšati morebitne stranske učinke in izboljšati vsakodnevno rutino v boju proti staranju kože in drugim neželenim učinkom na kožo, na primer po izpostavljenosti soncu.
Resnica je, da serum z retinolom vidno pripomore k učvrstitvi in zmanjšanju gub. Pomaga tudi ublažiti ali popolnoma odstraniti pigmentne madeže, ne glede na to, ali so nastali zaradi izpostavljenosti soncu ali so posledica staranja kože.
Mit je, da je treba retinol začeti uporabljati šele, ko se koža vidno stara. Izdelke, ki pomagajo v boju proti staranju kože, je treba začeti uporabljati okoli 30. leta starosti.
Retinol je znan kot učinkovito orožje v boju proti staranju kože, vendar ni namenjen samo za vidno starajočo se kožo.
Serum z retinolom – v vaši rutini nege kože
Retinol je treba vključiti v rutino nege kože, da bi pomagal odložiti vidne znake staranja ter tudi drobne linije in gube, izgubo čvrstosti ali druge znake staranja in tako pomagal koži ohraniti mladosten videz.
Zato ne skrbite tudi mlajših let, z nego kože je dobro začeti, še preden opazite prve gube.
Res pa je, da ima lahko retinol v prvih nekaj tednih uporabe neželene učinke. Čeprav retinol ne povzroča tanjšanja kože, se zgodi, da retinol lahko povzroči nelagodje, ki vključuje luščenje, suhost, napetost in rdečico kože.
Neželeni učinki retinola, kot so rdečica, suhost in luščenje, niso slab znak, saj se koža dejansko prilagodi na učinke retinola, zlasti v prvih dveh tednih uporabe.
Zato je priporočljivo, da prva dva tedna uporabljate serum z retinolom le 2-krat na teden.
Ni povsem res, da skupaj z retinolom ne morete uporabljati drugih aktivnih sestavin. Na primer vitamini C, E, hialuronska kislina in arganovo olje se dobro dopolnjujejo z retinolom.
Prav arganovo olje je zelo koristno pri neželenih učinkih retinola. Pomaga koži pri izsušitvi. Kožo, lase in nohte lahko navlaži, regenerira in jim povrne vitalnost, saj jih globoko vlaži in neguje. Koža je žametno gladka takoj po nanosu.
Arganovo olje kot najboljši prijatelj (ne le) za kožo
Ali poznate vse njegove učinke? Se spopadate z aknami, imate suhe lase ali si želite privoščiti dobro masažo? Arganovo olje ima na desetine možnosti uporabe in eno samo pomanjkljivost: ko ga enkrat poskusite, boste za vedno oboževali njegove čudežne učinke.
Arganovo olje lahko nadomesti več kozmetičnih izdelkov hkrati.
Arganovo olje je vsestransko uporabno, ima zdravilne lastnosti – primerno je za rozaceo, ekceme, akne, luskavico, pike žuželk, od sonca preobremenjeno kožo, vnetja kože in drugo.
Za lase je arganovo olje dobesedno hranilna bomba, saj pomaga lasem povrniti naravno vitalnost in sijaj od korenin do konic.
Pomaga pri zdravljenju problematičnega lasišča.
Neguje, zdravi in obnavlja na primer nohte in njihovo okolico, pomaga obnoviti in zgostiti obrvi ter podaljšati in zgostiti trepalnice.
Imate suhe in razcepljene konice?
Ste že preizkusili arganovo olje? Neguje lase po vsej njihovi dolžini in globini. Nekaj kapljic olja vtrite v vlažne lase in jih prečesajte z glavnikom. Arganovo olje neguje tudi lasišče, ki ga pomaga ohranjati vlažno in negovano.
Če torej na polici v kopalnici še nimate stekleničke čistega arganovega olja ali izdelka, ki ga vsebuje, razmislite o tem.
Na obraz nanesite le dve ali tri kapljice. Na lase pa posamično glede na dolžino las.
Če imate radi kopeli, vam priporočamo, da arganovo olje preizkusite tudi v njih. Le nekaj kapljic in vaša koža bo po kopeli navlažena in žametno mehka. Če imate doma losjon ali masko, ji lahko dodate arganovo olje, in tako povečate njihove vlažilne in poživljajoče učinke.
Na koncu moram poudariti, da je ta kombinacija izdelkov zelo učinkovita v boju proti gubam, povešeni koži in pigmentnim madežem.
Vendar vam arganovo olje, na primer, ponuja še več pomembnih možnosti uporabe.